Usuwanie zmian skórnych (blizny, brodawki, włókniaki, nowotwory)

USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

 • CZAS ZABIEGU
  Po konsultacji z lekarzem
 • ZNIECZULENIE
  miejscowe nasiękowe
 • REKONWALESCENCJA
  1 – 2 tygodnie
 • CENA
  700 zł/zmiana (z badaniem histopatologicznym)

Dla kogo?

Znamiona często szpecą, przeszkadzają i są narażone na uszkodzenia mechaniczne (np. na granicy spodni itp.). Wskazane jest usuwanie znamion w miejscu ograniczającym funkcjonowanie oraz znamiona zakwalifikowane do wycięcia po badaniu dermoskopowym itd. Zabieg wykonuje się także jako profilaktykę nowotworu (Swędzące znamię drażnione o nierównej barwie, brzegu, o śr. powyżej 5 mm kwalifikuje się do profilaktycznego wycięcia).

Przed zabiegiem

Niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastykiem, podczas której lekarz odpowiada na pytania i omawia szczegóły zabiegu. Należy wykonać badania do znieczulenia miejscowego (PDF). Ponadto przez min. 10 dni przed zabiegiem nie można przyjmować środków rozrzedzających krew (np. aspiryna).

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem lekarz ustala lokalizację i wielkość zmiany. Czas trwania operacji jest zależny od jej wielkości (ok. 40 – 60 min). Po znieczuleniu miejscowym, zmiana jest wycięta, a skóra zszyta warstwowo. Przy usuwaniu większych zmian, stosowana jest plastyka miejscową w celu uzyskania maksymalnego efektu estetycznego.

Po zabiegu

Zmiana jest poddana badaniu histopatologicznemu. Ważne jest zapobieganie rozciąganiu miejsca operowanego, ograniczenie ekspozycji na słońce, masaż i stosowanie preparatów „na blizny“. Zdjęcie szwów następuje po 7-14 dniach, w zależności od lokalizacji.

NA SKRÓTY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli interesuje cię ten zabieg, bądź masz dodatkowe pytania – skontaktuj się z nami. Odpowiemy i doradzimy kont