Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE

 • CZAS ZABIEGU
  5-6 godz
 • ZNIECZULENIE
  Miejscowe
 • POWTÓRZENIA
  brak
 • REKONWALESCENCJA
  1-2 tygodnie
 • CENA ŚREDNIA
  12 pln za jeden przeszczep (jeden punkt)
 • CENA MAKSYMALNA
  Zależna od ilości przeszczepów

O zabiegu.

Metoda FUE – follicular units extraction polega na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych z okolicy dawczej, czyli tej części skóry, z której pobierane są materiały do przeszczepu. W metodzie FUE przeszczepiane są wszystkie niezbędne struktury włosa, w tym także komórki macierzyste odpowiedzialne za jego wzrost.

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Podczas konsultacji poprzedzającej zabieg, pacjent otrzymuje dokładny plan przeszczepu, dowiaduje się o wyznaczonym obszarze, z którego będą pobierane przeszczepy (okolica dawcza) oraz o dokładnym obszarze skóry, w który przeszczepy będą wkładane (okolica biorcza). Podczas pobierania przeszczepów pacjent leży na brzuchu – ten etap trwa od 2 do 4 godzin.

Dla kogo metoda FUE?

Najczęściej zabieg przeszczepu włosów metodą FUE robiony jest u pacjentów, którym zależy na możliwości bardzo krótkiego strzyżenia włosów po przeszczepie. Metoda FUE sprawdza się też w przypadku korekcji niewielkich ubytków owłosienia (zakola, brwi, wąsy) i blizn.

Zwykle podczas jednej sesji operacyjnej wykonuje się ok. 1500 przeszczepów.

Pacjenci posiadający proste, ciemne, rosnące gęsto w okolicy dawczej włosy, osiągają zwykle bardziej zadowalające efekty. Przy pomocy metody FUE istnieje możliwość pobierania włosów z innych okolic ciała, jak broda, tors czy okolica łonowa.

Po zabiegu

Po zabiegu nie ma potrzeby stosowania opatrunku, chyba że lekarz zadecyduje inaczej. Klinikę można opuścić praktycznie zaraz po zabiegu (w uzasadnionych przypadkach lekarz może pozostawić pacjenta na obserwację).

 

Powikłania i przeciwskazania.

W ciągu dwóch tygodni poprzedzających zabieg nie należy zażywać Aspiryny i leków zawierających kwas acetylosalicylowy. W dniu poprzedzającym zabieg nie należy pić mocnej kawy i alkoholu.

Istnieje prawdopodobieństwo, że przeciwskazaniem do przeszczepu metodą FUE jest specyficzny wzrost włosów. Wówczas opcją alternatywną będzie tzw. metoda klasyczna.

Pełny efekt…

Okolica dawcza goi się od 7-14 dni. Włosy z czasem zasłaniają mikroblizny, a sama metoda pozwala na noszenie bardzo krótkostrzyżonych fryzur. Miejsce biorcze goi się w podobnym czasie. Po zabiegu głowę można umyć jednak dopiero w odstępie 3 dni, aby nie uszkodzić gojących się punktów przeszczepowych. Przeszczepione włosy przechodzą w fazę telogenu i wypadają po ok. 2 tygodniach, zaś w ich miejsce, w ciągu trzech miesięcy odrastają nowe.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli interesuje cię ten zabieg, bądź masz dodatkowe pytania – skontaktuj się z nami. Odpowiemy i doradzimy kont