Laser CO2

Laser CO2

Koniec z bliznami po trądziku i zmarszczkami. Żegnajcie rozstępy i przebarwienia.

 • CZAS ZABIEGU
  Po konsultacji z lekarzem
 • ZNIECZULENIE
  Krem znieczulający Sapphire
 • POWTÓRZENIA
  4-6 zabiegów
 • REKONWALESCENCJA
  1-4 tygodnie
 • CENA ŚREDNIA
  Po konsultacji z lekarzem
 • CENA MAKSYMALNA
  Zależna od ilości powtórzeń

O metodzie

Laser CO2 jako jedyny wśród laserów frakcyjnych posiada tryb pełnej ablacji, umożliwiający wykonanie zabiegu stuprocentowego resurfacingu skóry (odmłodzenia i głębokiej mikrodermabrazji). Terapia laserem frakcyjnym zrewolucjonizowała dotychczasowe metody leczenia skóry starzejącej się, skóry z przewlekłymi uszkodzeniami posłonecznymi oraz z zanikowymi bliznami potrądzikowymi. Jest to prawdziwy przełom pod względem bezpieczeństwa i skuteczności zabiegów. Dla bardziej wrażliwych pacjentów wprowadziliśmy delikatniejsze wersje Soft random i Paintbrush.Laser Er:YAG został opracowany do małoinwazyjnych zastosowań w medycynie i chirurgii estetycznej. Energia światła laserwoego umożliwia precyzyjne usuwanie naskórka na bardzo niewielką głębokość, bez oparzeń otaczającej tkanki.W Szafirowej Klinice ZAWSZE po zabiegu laserem CO2 frakcyjnym marki Ellman ® wykonujemy zabieg laserem Erbowo Yagowym. Cena zabiegu obejmuje całą terapie dwoma laserami.

Dla kogo?

Dla Ciebie, jeżeli chcesz zrewitalizować skórę i dzięki laserowej dermabrazji zapomnieć o drobnych zmianach skórnych, plamach i przebarwieniach, bliznach czy rozstępach, a nawet widocznych porach skóry twarzy i zaskórnikach, które są zmorą zwłaszcza w okresie dojrzewania i zmian hormonalnych. Jeśli chcesz zlikwidować zmarszczki wokół ust lub „kurze łapki” wokół oczu lub pozbyć się nadmiaru zrogowaciałego naskórka twarzy, szyi, rąk albo usunąć niechciany tatuaż – zabieg z użyciem lasera CO2, może Ci w tym pomóc.Technika laserowa od kilku lat znajduje zastosowanie w polepszaniu struktury skóry w chirurgii kosmetycznej i medycynie estetycznej. Lasery to jedna z najbardziej skutecznych metod usuwania różnych defektów skórnych. W naszej Klinice z powodzeniem wykorzystywany jest laser CO2 (10 600 nm), dla którego głównym ośrodekiem absorpcji w skórze jest woda. Dzięki temu, że laser ten funkcjonuje w systemie frakcjonowania i w połączeniu z komputerem, możliwe jest osiągnięcie optymalnych rezultatów.Laser CO2 jako jedyny wśród laserów frakcyjnych ma tryb pełnej ablacji, umożliwiający wykonanie zabiegu stuprocentowego resurfacingu czyli odmłodzenia, poprawy tekstury i gęstości skóry oraz zdolności regeneracyjnych. Terapia laserem frakcyjnym zrewolucjonizowała dotychczasowe metody leczenia skóry starzejącej się, z przewlekłymi uszkodzeniami posłonecznymi oraz z zanikowymi bliznami potrądzikowymi. To prawdziwy przełom pod względem bezpieczeństwa i skuteczności zabiegów. Dla bardziej wrażliwych pacjentów wprowadziliśmy delikatniejsze wersje zabiegu Soft random i Paintbrush.

Jak to działa?

Podczas konsultacji z lekarzem ustalane są parametry zabiegu, w tym liczba powtórzeń optymalna dla uzyskania dobrego efektu. W trakcie wizyty na oczyszczoną skórę nakładany jest krem znieczulający. Po około 30–40 minutach wykonujemy zabieg laserowy. Oczy chronione są osłonami.Laser CO2 wyróżnia się bardzo dobrą kontrolą głębokości ablacji. Pozwala to na stopniowe usunięcie niepożądanej tkanki bez uszkadzania zdrowej okolicy. W następstwie tego, że impulsy wysyłane przez ten laser są krótkie, emitowana energia przetworzona w ciepło ulega rozproszeniu, nie uszkadzając głębiej położonych tkanek, ale powodując „odparowanie” wierzchnich warstw skóry. W tym samym czasie w skórze właściwej dochodzi do rozerwania włókien kolagenu.Stosowany w klinice laser frakcyjny ablacyjny jest wyposażony w skaner, wypalający w skórze mikrourazy termiczne w postaci kanalików, o średnicy 250 mikrometrów. Kanaliki są od siebie oddzielone obszarami nienaruszonej tkanki – co pozwala na szybszą regenerację oraz rewitalizację skóry poddanej zabiegowi. Stymulacja ciepłem neosyntezy kolagenu powoduje widoczne napięcie się i poprawę tekstury skóry. Natomiast mikroskopijne strefy ablacji dodatkowo przyspieszają nasuwanie się nowego naskórka na leczony obszar. Poprzez „odparowanie“ naskórka uzyskuje się dodatkową korzyść z usunięcia powierzchownych zmian posłonecznych.Resurfacing laserowy daje efekt wygładzenia powierzchni skóry, likwidacji średniej i dużej głębokości zmarszczek oraz usuwa zmiany barwnikowe. Po zabiegu skóra staje się gładsza, zdrowsza i wygląda młodziej. Teraz zmiany i nierówności możemy usunąć, bez nacinania skóry, nie pozostawiając blizn. W efekcie, pacjentka szybciej może powrócić do normalnego trybu życia.

Postępowanie po zabiegu:

Po zabiegu skóra wygląda trochę jak po oparzeniu w solarium – jest obrzęknięta i zarumieniona. Stan taki utrzymuje się zwykle kilka dni. Jednak w przypadku blizn, dla osiągnięcia pożądanego efektu, zabieg powinien być mocniejszy, dlatego okres rekonwalescencji może być nieco dłuższy. Wskazówki dla pacjentów:
 • zakaz opalania: nie opalać się minimum 4 tygodnie przed zabiegiem i po nim,
 • ochrona przed słońcem: bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez miesiąc po zabiegu, stosując kremy z filtrem SPF 30– 60,
 • nawilżanie skóry odpowiednimi preparatami 2–3 razy dziennie,
 • w przypadku uszkodzonej skóry unikanie stosowania makijażu na naświetlane miejsca przez ok. 2–5 dni po zabiegu, w pozostałych przypadkach makijaż można nałożyć następnego dnia po zabiegu,
 • wizyta kontrolna po około 4–6 tygodniach, podczas której wspólnie z lekarzem ocenicie efekty zabiegu,
 • zakaz używania zwykłego mydła, spirytusu do odkażania, toników na bazie alkoholu,
 • zakaz używania peelingów mechanicznych i chemicznych,
 • zakaz drażnienia miejsc po zabiegu: tarcia gąbką lub ręcznikiem, drapania skóry w okolicy zabiegu.

Pełny efekt …

czasem następuje po wykonaniu serii zabiegów. W przypadku leczenia blizn i rozstępów, liczba potrzebnych zabiegów jest określana podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Z reguły wykonuje się co najmniej 4–6 zabiegów w odstępach 4–6 tygodniowych. W przypadku dermabrazji skóry pod kątem rewitalizacji, laser CO2 daje najlepsze i długotrwałe efekty redukcji zmarszczek stosunkowo płytkich, nierówności i przebarwień oraz rozszerzonych porów.

Po zabiegu

Po zabiegu może pojawić się pewien dyskomfort, ból, wrażenie sztywności, pieczenie lub czasowe zdrętwienie. Powrót do normalnego trybu życia następuje zwykle w okresie ok. 3–4 dniach po zabiegu.

Jak leczymy blizny i rozstępy?

Pierwszym etapem jest zawsze konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, podczas której ustalany jest odpowiedni schemat postępowania. W przypadku niektórych blizn zalecane jest plastyczne wycięcie zmian. Nasz zespół chirurgów plastycznych, specjalizujący się w rekonstrukcjach, przeprowadza tego typu zabiegi w znieczuleniu miejscowym. W przypadku blizn przerosłych mogą być również stosowane zastrzyki z długo działających sterydów. Jednak w większości przypadków zalecana jest terapia blizn czy rozstępów za pomocą laserów frakcyjnych. Podczas konsultacji lekarz medycyny estetycznej ustala odpowiedni schemat leczenia blizn i rozstępów za pomocą najbardziej zaawansowanych technologicznie laserów medycznych. Dzięki możliwości łączenia różnych technologii uzyskujemy najwyższą skuteczność zabiegów laserowego usuwania blizn i rozstępów.Powikłania i przeciwskazaniaZabieg wykluczają m.in złośliwe zmiany skórne, stan zapalny skóry w miejscu przeznaczonym do leczenia, skóra z tendencją do powstawania bliznowców, menstruacja, ciąża i laktacja oraz choroba nowotworowa. Do ewentualnych powikłań należą rumień i obrzęk, które ustępują w ciągu kilku godzin/dni. Pacjentom zaleca się stosowanie w domu chłodnych okładów i wody termalnej. Może pojawić się świąd w okolicy zabiegowej, dotyczy to zwłaszcza nosa i policzków, oraz zwiększenie wrażliwości skóry.

NA SKRÓTY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli interesuje cię ten zabieg, bądź masz dodatkowe pytania – skontaktuj się z nami. Odpowiemy i doradzimy kont