Krzysztof Nowosielski

Dr hab. n. med. Krzysztof Nowosielski

Ginekolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Doktorat z zakresu medycyny obronił w 2008 roku, przewód habilitacyjny zakończył w 2013 roku.

Od 2013 roku jest Profesorem Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu oraz Kierownikiem Zakładu Planowanie Rodziny i Seksuologii. Od 2015 roku jako Ordynator kieruje Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka w Chorzowie. Autor ponad 65 prac naukowych, członek zespołu redakcyjnego International Journal of Gynecology & Clinical Practices oraz Przeglądu Seksuologicznego.

Jako lekarz praktyk zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności (w tym diagnostyką operacyjną – histeroskopia, histerolaparoskopia), diagnostyką i leczeniem zmian narządu rodnego kobiet, w tym ginekologią onkologiczną. Wykonuje zabiegi laparoskopowe w zakresie operacji na jajnikach, usunięciu mięśniaków macicy, usunięciu macicy, korekcji zaburzeń statyki narządu rodnego. Udziela również porad z zakresu seksuologii i zdrowia prokreacyjnego.