Korekcja blizn i tatuaży

KOREKCJA BLIZN I TATUAŻY

 • CZAS ZABIEGU
  Po konsultacji z lekarzem
 • ZNIECZULENIE
  miejscowe
 • REKONWALESCENCJA
  1 – 2 tygodnie
 • CENA
  od 1000zł/blizna 1000zł mały tatuaż

Usuwanie blizn

Wbrew powszechnej opinii blizn nie można całkowicie usunąć, ale można je skorygować tak, by były praktycznie niewidoczne. Chirurgiczna korekcja polega na wycięciu starej blizny, w której miejscu powstaje nowa, bardziej estetyczna. Dotyczy to wszystkich rodzajów blizn poza bliznowcami (czerwone, bolesne, przerosłe blizny, które pomimo znacznego upływu czasu (kilka – kilkanaście miesięcy) od urazu lub operacji nie zmniejszają się i nie bledną). Takich blizn nie wolno wycinać!

Korekcja tatuaży

Tatuaż dużo łatwiej się robi niż usuwa. Niektóre „rysunki” na zostają na ciele na zawsze. Chirurgiczne usuwanie tatuaży polega na wycinaniu, najczęściej wieloetapowym, ornamentu skórnego, przez wiele miesięcy – kawałek po kawałku. Za każdym razem w znieczuleniu miejscowym wycinany jest fragment tatuażu. Po każdym zabiegu pozostaje blizna, która jest wycinana razem z kolejnym fragmentem tatuażu. Końcowym efektem jest trwała blizna. Zabiegi nie mogą się odbywać częściej niż co 3 miesiące. Alternatywą chirurgicznych zabiegów jest stosowanie lasera (w centrach dysponujących laserami) jednak całkowite usunięcie tatuażu nawet tą metodą jest niemożliwe. Zawsze pozostanie ślad.

Przed zabiegiem…

Niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastykiem, który przeprowadzi wywiad i odpowie na wszystkie nurtujące pacjenta pytania oraz omówi szczegóły zabiegu. Przed samym zabiegiem należy wykonać badania< do znieczulenia miejscowego. Przez min. 10 dni przed zabiegiem nie można przyjmować środków rozrzedzających krew (np. aspiryna).

Przebieg zabiegu

Zabieg trwający około godziny polega na wycięciu i zmianie kierunku przebiegu blizny, spłyceniu, wygładzeniu blizny, dermabrazji, uwolnieniu wciągających i przykurczających blizn, a czasem nawet zastosowaniu przeszczepu skóry. W przypadku tatuażu, obrazek wycina się fragmentami. Na koniec lekarz zamyka ranę szwem atraumatycznym (delikatne, wartstwowe zeszycie rany).

Po zabiegu

Do zaleceń po zabiegu należą ochrona przed urazami miejsca operowanego i zakaz moczenia rany przez kilka dni. W zależności od okolicy zdjęcie szwów następuje po 7-14 dniach. Ostateczny efekt zależy nie tylko od techniki chirurgicznej ale także od indywidualnych zdolności do gojenia skóry pacjenta. Efekt zabiegu będzie lepszy gdy nowa blizna będzie przez wiele miesięcy masowana i pielęgnowana specjalnymi preparatami tj. żele Dermatix, Veraderm. Optymalnym rezultatem jest cienkolinijna blada blizna ukryta w naturalnym załamaniu skory. Gdy blizna jest szersza można ją zmniejszyć chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym po upływie kilku (3-6) miesięcy od pierwotnej operacji. Pełne przekształcenie blizny trwa około roku.

NA SKRÓTY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli interesuje cię ten zabieg, bądź masz dodatkowe pytania – skontaktuj się z nami. Odpowiemy i doradzimy kont