Aneta Kościołek

Aneta Kościołek

dietetyk

Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych placówkach zdrowia i placówkach edukacyjnych. Obecnie prowadzi zajęcia o tematyce zdrowotnej i żywieniowej w Wyższej Uczelni Medycznej. Zajmuje się także terapią żywieniową pacjentów w Centrum Zdrowia w Dąbrowie Górniczej. Udziela porad i koordynuje żywienie jako dietetyk na obozach odchudzająco-kondycyjnych. Od 2015 r. związana zawodowo z Kliniką Szafirowa. Współautorka wielu artykułów naukowych. W latach 2011–2013 pracowała jako redaktor merytoryczny oraz dietetyk portalu abczdrowie.pl i parenting.pl. Jest członkiem Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki.

Z wykształcenia – magister biotechnologii i magister zdrowia publicznego. Tytuły te zdobyła na Wydziale Zdrowia Publicznego oraz na Wydziale Farmaceutycznym Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.  Obecnie kończy studia doktoranckie w Katedrze i Zakładzie Żywności i Żywienia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej.

Jest przeciwna „dietom-cud“, propaguje trwałą zmianę nawyków żywieniowych. Interesuje się wpływem polifenoli na zdrowie człowieka. Wolny czas spędza na wędrówkach po górskich szklakach Tatr i Beskidów.